Solstrand hotell og bad var blant bedriftene som kunne bli årets vektsskaper i region vest.
Få nyhetsoppdateringer fra NyttiOs på Facebook!
Børrea Schau-Larsen og Pernille Schau-Larsen ved Solstrand Hotel & Bad i Os var blant de utvalgte kandidatene når den vestnorske finalen av verdens største vekstskaperprogram, EY Entrepreneur Of The Year, ble avholdt på Quality Hotel Edvard Grieg i Bergen torsdag kveld
EY (Ernst & Young) gjennomgår hvert år samtlige norske aksjeselskaper i jakten på Norges beste vekstskaper. Etter regionsfinalen i Bergen torsdag er to kandidater klare for nasjonal finale. Til sammen går tolv av de aller beste kandidatene i landet videre til den nasjonale finalen i Oslo tirsdag 29. november. Den nasjonale vinneren representerer deretter Norge på den internasjonale finalen i Monaco sommeren 2017. Der skal det kåres en internasjonal vinner blant de fremste vekstskaperne fra over 60 nasjoner.
Det holdt ikke helt inn for Børrea og Pernille på Solstrand. Det var nemlig Gabler og Helseinnovasjon-konsernet som ble kåret til de fremste vekstskapere i Vest
Tor Sydnes og Olav Rune Øverland fra Gabler i Bergen og Jesper Melin Ganc-Petersen i Helseinnovasjon-konsernet på Sandane er regionens representanter som går videre til den nasjonale finalen av verdens største vekstskaperprogram, EY Entrepreneur Of The Year.
Gabler er Norges ledende kompetansebedrift innen pensjon, investeringer og forsikringsmegling. Blant selskapets kunder er nærmere 60 pensjonskasser, flere av Norges største finansinstitusjoner, kommuner, energiselskaper og stiftelse
Helseinnovasjon-konsernet: Melin Holding AS er et av eierselskapene til Helseinnovasjon AS som gjennom datterselskapene Melin Medical, Melin Collectors og PasientSky leverer administrasjons- og betalingsløsninger og utvikler tjenesteløsninger til helsesektoren.